Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzieki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Strona główna
Aktualności2018-02-16
Wojtuś
30.08.2017 r. niehumanitarne zachowanie pracowników (lekarzy i położnych) Oddziału Położniczego ...2017-08-30
Zapraszamy na terapie;
Od września rozpoczyna pracę w naszym gabinecie nowy,ale doświadczony ...

   Logopedia
      · Afazja
      · Jąkanie
      · Terapia dorosłych
      · Terapia dzieci
      · Defstut
   Irydologia »
      · Odczyt irydologiczny
      · Terapia ziołowa
      · Profilaktyka zdrowotna
   Poradnictwo rodzinne
      · Porady pedagogiczne
      · Edukacja seksualna
      · Terapia psychoseksualna
   Turnusy rehabilitacyjne
   EEG Biofeedback
   Świetlica terapeutyczna
   Hirudologia

» Strona główna
» O gabinecie
» Aktualności
» kontakt
» Polityka cookies

Rodzinna Galeria RENESANS
 » Irydologia » 

Znaleziono 24 artykuły. Pokazuje od 1 do 10

Efekty treningów biofeedback

2011-03-06
Efekty treningów biofeedback zależą od:
1. chęci współpracy z terapeutą i zaangażowaniu pacjenta w treningi
2. od "stanu wyjściowego" pacjenta
3. rodzaju problemu, z którym pacjent się zgłasza
4. sposobu prowadzeniu treningu /całej kuracji/.

Najprostsze i najszybciej "idące" przypadki, to terapia uczniów i studentów. Efekty są szybko i łatwo mierzalne - po prostu zaczynają oni w krótkim czasie osiągać lepsze oceny.
Drugi, w miarę szybko osiągany efekt treningu, to poprawa samopoczucia. - Toteż biofeedback jest nieoceniony w terapii depresji.
Zdecydowanie uważam, że treningi biofeedback dają bardzo dobre efekty w terapii afazji, u ...


Dlaczego?....A dlatego....

2010-10-10
Szanowni Państwo! Ostatnio spotkałam się z zarzutem,że nie zamieszczam na swojej stronie opisu udanych kuracji, ani listów pochwalnych od pacjentów. Nie robię tego i robić nie będę, ponieważ:
1. nie wiem, czy ktokolwiek by sobie życzył, żeby jego "przypadek" był opisywany publicznie
2. nigdy nie uważam,że udana kuracja to wyłącznie 100% mojej zasługi
3. uważam, że kto ma trafić do mnie, to trafi; to,co robię jest spłatą długu, jaki mam wobec losu i robienie sobie reklamy i "kupczenie" swoją pracą jest nie na miejscu
4. i tak każdy przypadek jest inny, każdy organizm inaczej reaguje, potrzebuje odmiennego podejścia, więc na nic przykłady innych terapii ...


Urlop z logopedą

2010-08-20
Oferta dla wszystkich chętnych, aby poprawić swoją wymowę i nie tylko w połączeniu z odpoczynkiem nad Bałtykiem.
Proponujemy 2-tygodniowe turnusy, w trakcie których możecie Państwo :
1. dowiedzieć się wiele o ogólnym stanie swego zdrowia - odczyt irydologiczny
/+ dodatkowo na życzenie ustawienie terapii ziołowej/
2. ustawić pracę nad głosem i wymową
3. potrenować sprawność swego mózgu - treningi eeg biofeedback,
ćw. usprawniające funkcje mózgu
4. po prostu odpocząć....
Koszty:
1. komfortowe mieszkanie 2-pok./dla 2-ch osób: pacjent + osoba towarzysząca/
- pobyt 15 dni:
...


Apel do potencjalnych pacjentów

2009-02-25
Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o wcześniejsze zapoznanie się przynajmniej z niektórymi artykułami z mojej strony, zanim Państwo traficie do moich gabinetów, żebyście mieli Państwo jasność do kogo przychodzicie.
1. NIE JESTEM LEKARZEM MEDYCYNY
2. NIE JESTEM SZARLATANEM
3. NIE JESTEM WRÓŻKĄ

4. JESTEM SPECJALISTĄ Z DUŻYM DOŚWIADCZENIEM W ZAKRESIE:
- LOGOPEDII, w tym szczególnie leczenia AFAZJI i JĄKANIA
- IRYDOLOGII i ziołolecznictwa
- TERAPII PSYCHOSEKSUALNEJ I RODZINNEJ
...


IRYDOLOGIA - JEDNA Z DZIEDZIN MEDYCYNY

2008-11-19
Medycyna zaliczyła irydologię do swoich specjalności, ponieważ całkowicie bezpieczne i bezbolesne badanie oczu pozwala poznać predyspozycje chorobowe pacjenta i zapobiegać pojawieniu się zagrożeń zdrowotnych. Irydolog uważa, że źrenice oczu nie ukryją stanu zdrowia naszego organizmu. W celu zbadania pacjentów w oczy patrzono już od wieków. Jednak dopiero nowoczesna aparatura pozwala czynić to szczegółowo i skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty.
Irydologia nie jest "wróżeniem z oczu", choć wielu chciałoby ją z różnych powodów do takiej roli sprowadzić. Opiera się ona przede wszystkim na doświadczeniu, które uwzględnia obserwację i analizę zmian zachodzących w strukturze tęczówki oraz zmian barwnych.
Irydologia (nazwa pochodzi od łac. iris - tęcza) jest dziś uznaną metodą diagnostyczną. U nas dopiero się rozwija - od 1993 r. działa Polskie Towarzystwo ...


Czym jest irydologia...

2008-06-08
Tęczówka to mapa organizmu (mapa ciała), gdzie na bardzo małej przestrzeni zapisano wszystkie informacje. Każdy narząd wewnętrzny, każda część ciała za pośrednictwem włókien układu wegetatywnego ma połączenie z określonym polem tęczówki.

Tęczówka składa się z setek tysięcy zakończeń nerwowych, które poprzez mózg i system nerwowy połączone są z każdą tkanką w organizmie. Każda zmiana chorobowa czy uraz natychmiast odzwierciedlane są jako przebarwienia i znamiona na powierzchni tęczówki. Intensywność koloru również ma tu zasadnicze znacznie. Udoskonalona przez pokolenia lekarzy i naukowców mapa oka pozwala na szybką identyfikację chorego czy słabego narządu. Każdy organ koresponduje bowiem z odpowiednią częścią tęczówki.
Irydologia rozróżnia około siedemdziesiąt różnych, ściśle zdefiniowanych znaków -chorobowych. Oglądając oko, można również stwierdzić genetyczne predyspozycje pacjenta do pewnych chorób. Już u dziecka ...


Oryginalny Szwajcarski Koński Balsam Ziołowy

2008-01-05
Ponieważ jestem osobą, która wciąż poszukuje naturalnych i skutecznych produktów leczniczych,- otrzymawszy informację o możliwości zakupu oryginalnego Szwajcarskiego Końskiego Balsamu Ziołowego natychmiast z tej okazji skorzystałam. Jak to jest w moim zwyczaju, najpierw zaczęłam go używać sama i dałam do przetestowania moim bliskim i znajomym. A oto lista naszych spostrzeżeń dot.działania Balsamu::
1.zmniejsza dolegliwości związane z bólami zwyrodniałych stawów;
2.zmniejsza bóle kręgosłupa, a nawet je eliminuje w pewnych przypadkach;
3.leczy oparzenia ( arnika!);
4.leczy uszkodzenia naskórka, a nawet głębsze skaleczenia;
5.ściąga opuchlizny,- bez względu na ich genezę;
6.poprawia ukrwienie skóry, a więc warto go stosować zarówno przy stłuczeniach, jak i przy problemach z żylakami ( kasztanowiec!);
7.leczy infekcje skóry;
8.łagodzi w znacznym stopniu przewlekłe stany skóry ( np. łupież skórny);
9.łagodzi ból głowy ...


Bóle kręgosłupa

2007-02-04
Bóle kręgosłupa w dzisiejszych cywilizacjach stanowią plagę społeczną. Cierpi na nie ok. 80% społeczeństwa. Bóle kręgosłupa są wynikiem wieloletnich zaniedbań. Często proces ten rozpoczyna się w dzieciństwie i pogłębia się w ciągu całego życia. Stosowanie różnych technik i wielu szkół masażu pozwala osiągnąć wspaniałe efekty w zapobieganiu oraz leczeniu schorzeń kręgosłupa. Nieprawidłowe obciążenie kręgosłupa jest podstawową przyczyną rozmaitych dolegliwości i bólów pleców.
Przez większą część roku żyjemy w sposób niezdrowy. Mamy za mało ruchu, za mało świeżego powietrza, za dużo jemy, a nasza psychika jest narażona na przeciążenia wynikające z nadmiaru bodźców. Dlatego zapewne obserwujemy tendencje powrotu do natury poprzez stosowanie maksymalnie naturalnych sposobów leczenia, jak masaż leczniczy i terapia manualna wywodząca się z medycyny ludowej.
Nastawianie kręgosłupa ...


Prostata: problem mężczyzn w każdym wieku

2007-02-03
Problem, który pragnę poruszyć, jest dla mnie bardzo istotny, gdyż mój Ojciec zmarł 13 lat temu na raka prostaty. Gdybym przynajmniej 20 lat temu wiedziała tyle co dzisiaj na temat tego "męskiego"problemu i gdybym wcześniej zrozumiała, że człowiek choruje na własne życzenie, gdyż nie stosuje profilaktyki: m ó j O j c i e c b y ż y ł.
Problem jest tym groźniejszy, iż dotyczy on w dzisiejszej dobie, nie tylko starszych panów, ale nawet młodzieńców ok. 20 roku życia.
Chciałabym dlatego podać Państwu "pigułkę" wiedzy na ten temat.
Prostata (stercz, gruczoł ...


Wspomnienie o O.Augustynie

2006-04-03
Wspomnienie o O. prof.dr hab.Augustyn OSB
w świecie Bogdanie Jankowski m
14.09.1916 -06.11.2005Bogdan Jankowski ur. 14.09.1916 r. w Złatouście na Uralu w rodzinie zesłańców polskich, która w czasie wojny domowej w Rosji wyjechała na Syberię.
Do Polski rodzina wróciła w 1921 r. i zamieszkała w Toruniu, gdzie pozostawali do r.1934, w którym to Bogdan uzyskał świadectwo dojrzałości. Wówczas to przeniósł się z rodziną do Warszawy. Już wtedy żywił przekonanie, że ma powołanie kapłańskie, jednak rodzice nie zgadzali się na podjęcie przez niego nauki w seminarium duchownym.
W roku akademickim 1934/35 rozpoczął więc studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją historia filozofii, a potem zaczął też studia na drugim wydziale filologii klasycznej. ...
^do góryCopyright © 2005-2021 medycyna.rodzinna.netValid HTML 4.01!

opracowanie i utrzymanie ciachoo[dot]com